Oto logo strony. Piękne ono jest

Realizowane Inicjatywy Lokalne 2022

To już drugi rok realizacji naszego projektu „BLISKIE Inicjatywy Lokalne: aktywizacja mieszkańców Gminy Kwilcz”. Dzięki pozyskanym funduszom możemy organizować przeróżne wydarzenia i działania. W lutym tego roku ogłosiliśmy konkurs, w którym można było pozyskać fundusze na działania promujące czytelnictwo w naszej gminie. Dotację otrzymały trzy projekty:
-Projekt pn. „Teatr zamknięty w pudełku” Aleksandry Ziętkiewicz - organizowane były regularne spotkania, w których dzieci ze Szkoły Podstawowejw Luboszu podczas zajęć świetlicowych wraz z opiekunem wybierały książki, które później wspólnie czytały. Po zapoznaniu się w treścią książki dzieci tworzyły ilustracje do teatrzyku Kamishibai. Dzięki lekcjom uczniowie znają zasady funkcjonowania teatrzyku kamishibai, potrafią wykonać ilustracje do danego wydarzenia z wybranego utworu z wykorzystaniem programu komputerowego oraz potrafią swobodnie wypowiedzieć się na forum.
- Projekt CzytaMy! DziałaMy! TworzyMy! Stowarzyszenia "Nasz Kwilcz" – projekt rozpoczął się od spotkania autorskiego z lokalną pisarką Magdaleną Ludwiczak dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kwilczu, dzięki czemu uczniowie mogli poznać formę Teatrzyku Kamishibai. Zainspirowani opowiadaniami pisarki stworzyły własne ilustracje, dzięki czemu powstał autorski projekt Teatrzyku. Na uroczystym zakończeniu projektu na Festynie Rodzinnym w Kwilczu uczniowie wystąpili na scenie przed liczną publicznością, aby zaprezentować swoją pracę.
- Projekt „Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w Twoim domu.” Anny Kumańskiej– to działanie, dzięki któremu odbyło się 5 spotkań dla dzieci z książką popularnonaukową. W ramach spotkań dzieci wykonywały doświadczenia kuchni molekularnej, tworzyły świece i mydła oraz broszury informacyjne o pierwiastkach. Aby utrwalić projekt powstał spot reklamowy, który ma na celu zachęcić dzieci do czytania.
Serdecznie gratulujemy wnioskodawcom pomysłowości i udanych realizacji projektów!
Poniżej przedstawiamy parę zdjęć z wykonanych działań projektowych: