Oto logo strony. Piękne ono jest
Powróć do: Działania

Kolędziołki

"Kwileckie Kolędziołki" to cykliczne przedświąteczne wydarzenia, które odbywają się od 2014 roku w naszym Centrum Kultury. Podczas spotkań z mieszkańcami  stroimy choinkę, gotujemy pyszne świąteczne potrawy, tworzymy ozdoby adwentowe. Najważniejszym jednak punktem corocznych grudniowych działań w CK  jest "Przegląd Piosenki Świątecznej" dla dzieci z całego powiatu międzychodzkiego. Z utęsknieniem czekamy na ten dzień, aby spotkać się z naszymi młodymi, utalentowanymi amatorami śpiewu. Szczególną nagrodą za wyjątkowy popis wokalny podczas przeglądu jest uhonorowanie i wytypowanie wokalisty do nagrania specjalnie napisanej kolędziołki. Autorem tych przepięknych kompozycji jest Mariusz Matuszewski. Teksty napisane zostały przez Grzegorza Tomczaka, Andrzeja Malickiego, Witolda Smętkiewicza. Autorami aranżacji są Marcin Matuszewski, Jacek Skowroński oraz  Grzegorz Kopala.
Nad przygotowaniem wokalnym oraz interptetacją  utworów  czuwała Magdalena Jabłońska-pomysłodawczyni oraz realizatorka projektu "Kwileckie Kolędziołki". 
Nagrania dokonano w Studio Decybelia.
Patronatem oraz mecenasem projektu jest Powiat Międzychodzki, który od początku wspierał tę ideę. Dziękujęmy!
Podziękowania kierujemy również w stronę Gminy Kwilcz, Stowarzyszenia LGD Obra –Warta, a także Fundacji Olandia za wsparcie w realizacji materiału na płytę.     

Wszelkie autorskie prawa majątkowe do utworów umieszczonych w niniejszym albumie należą do Kwileckiego Centrum Kultury i Edukacji. Wszelkie formy kopiowania, udostępniania oraz wykorzystywania utworów w celach majątkowych bez zgody Kwileckiego Centrum Kultury i Edukacji są zabronione.