Oto logo strony. Piękne ono jest
Powróć do: 2020

Przystanek: kultura

Projekt "Przystanek: kultura" otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Promocja czytelnictwa". Projekt zakłada takie działania jak spotkania autorskie dla dzieci, warsztaty stolarskie i piśmiennicze. Zwieńczeniem projektu będzie konkurs pięknego czytania.

Uzyskane dofinansowanie: 6480,00 zł

Wartość projektu: 8200,00 zł

"Dofinansowano ze środkow Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"Projekt zakładał zrealizowanie cyklu kilkunastu wydarzeń składających się na spójną ofertę kulturalną dla dzieci z Gminy Kwilcz, a jego realizacja miała na celu dotarcie do młodych mieszkańców sołectw o utrudnionym dostępie do książki. Działania projektowe zrealizowane w okresie letnim oraz jesiennym 2020 roku w ramach zadania „Przystanek:Kultura”:
-Piknik czytelniczy w przedszkolu
- Warsztaty kaligrafii w 3 miejscowościach
-Warsztaty bookcrossingu czyli budowanie domków dla uwolnionej książki na terenie 3 sołectw
-4 spotkania autorskie wraz z warsztatami muzyczno-tanecznymi oraz plastycznymi, z autorami książek dla dzieci (Beata Ostrowicka, Izabella Klebańska, Paweł Wakuła, Dorota Combrzyńska-Nogala)
-Konkurs pięknego czytania zorganizowany w pobliskich szkołach ( Kwilcz oraz Lubosz)
 

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z podsumowaniem projektu.